„Panevėžio energija“ pratęsė elektros gamybos įrenginių prieinamumo paslaugą po sėkmingo bandymo

AB „Panevėžio energija“ atliko Panevėžio elektrinės įrenginių bandymą ir po jo nuspręsta tęsti Elektros energijos gamybos įrenginių prieinamumo paslaugą. Ši paslauga apibūdinama kaip viena iš priemonių, padedančių užtikrinti šalies energetikos sistemos patikimumą ir nenutrūkstamą elektros energijos tiekimą.

Bandymo metu tikrinta, ar elektrinės įranga gali stabiliai dirbti termofikaciniu režimu. Tai reiškia, kad vienu metu gaminama ir elektros, ir šilumos energija. Vertintos faktinės elektros gamybos įrenginių galimybės palaikyti nepertraukiamą darbą, siekiant įsitikinti, jog sistema atitinka keliamiems techniniams reikalavimams ir gali būti patikimai naudojama šalies elektros sistemoje.

Kaip nurodoma bendrovės pateiktoje informacijoje, bandymas pradedamas paleidžiant dujų turbiną ir inicijuojant elektros gamybą maždaug 10 MW galia. Iš dujų turbinos išeinantys degimo produktai nukreipiami į katilą utilizatorių, kuriame gaminami garai. Pasiekus reikalaujamą garų slėgį ir apie 450 °C temperatūrą, garai tiekiami į garo turbiną, kuri taip pat gamina elektrą.

Didinant dujų ir garo turbinų apkrovą, visas elektrinės blokas pasiekia 30 MW bendrą elektros generacijos galią. Tokiu režimu pagaminta elektros energija perduodama į Lietuvos elektros perdavimo tinklą, o gamybos procese susidaranti šilumos energija tiekiama į Panevėžio miesto šilumos tinklus, taip užtikrinant centralizuotą šilumos tiekimą miestui.

Po atlikto bandymo buvo gauta teigiama AB „Litgrid“ išvada. Remiantis šiuo įvertinimu, Panevėžio elektrinė įgijo galimybę ir toliau teikti elektros energijos gamybos įrenginių prieinamumo paslaugą, kuri priskiriama Lietuvos energetinio saugumo ir tiekimo nepertraukiamumo užtikrinimo priemonėms.